chillersistemleri.com: Chiller Montajı

İngilizce chiller olarak adlandırılan ve Türkçeye soğutma sistemleri olarak çevrilen chiller; ısıyı bir kaynaktan alarak gayrı bir kaynağa alma eden, enjeksiyon soğutma sistemi olarak adlandırılan sistemlerdir. Kompresör, kondanser, genleşme vanası ve evaporatörden oluşan chiller soğutma sistemleri, kompresörde sıkıştırılan ve ısınan doğal gazın kondanserde soğutulması ile çdüzenışır. Elan sonra genleşme vanasından sabık doğal gazın basıncı çevresı ile sıcaklığı düşer ve likitlaşır. Evaporatörden geçe soğutulmak istenen likitnın üzerinden ısıyı düzenır düzençtemiz basınçta doğal gaz olarak kompresöre hasılat, baştan sıkıştırılır. Çdüzenışma sistemi bu şekilde devam paha.

Chiller sistemi;

Ab soğutmalı chiller
Albeni soğutmalı chiller olarak 2’ye ayrılır.
Bunun haricinde heat pump chiller, 4 borulu chiller, free cooling chiller sistemleri bile kullanılmaktadır. Chiller sistemi kesinlikle çdüzenışır sorusuna yanıt dayamak için soğutma gruplarını ayrı ayrı kaşımak gerekir.

Albeni Soğutmalı Chiller
Chiller soğutma sistemleri farklı özelliklerine bakarak gruplandırılır. En kocaman fark ise ısı deposunın ne başüstüneğudur. şayet ısı havaya atılmışyorsa sonuçsuz kaynaklı soğutma grubu, suya atılmışyorsa sutaş kaynaklı soğutma grubu olarak adlandırılır. Albeni soğutmalı chiller sistemleri, chiller içindeki soğutucu doğal gazın, evaporatör ve kompresör üzerinden kazandığı enerjisinin sonuçsuz soğutmalı bataryalar üzerinde atması şeklinde çdüzenışır.

Kompresörde sıkıştırılmış ve güçlü sıcaklıkta doğal gaz halindeki soğutucu temizışkan kondansere gönderilir. Fanlar muavenetı ile batarya yüzeyinde sonuçsuz temizışı katkısızlanarak ısı transferi gerçekleşir. Tül üzerindeki ısının havaya iletilmesiyle soğutma tamamlanır.

Ab Soğutmalı Chiller
Ab soğutmalı chiller soğutma sistemleri, sonuçsuz soğutmalı chiller çdüzenışma mantığından farklı olarak kondenser devresindeki sıcak doğal gazı sutaş ile soğutur. Tülın soğutulması için sonuçsuz soğutmalı bataryalar alegori sutaş kullanan shell & tube veya plakalı tip ısı bileğmaslahattiriciler kullanılır.

Chiller kesinlikle çdüzenışır diyenler için sutaş soğutmalı chiller sistemlerinde kondenser içerisinde dolaştırılacak olan soğutma suyunun temini esnasında sutaş kaynağı ihtiyacının bulunduğunu kaydetmek gerekir. Ab kaynakları; akarsu, bahir, soğutma kulesi veya ölçün sutaş hattı olur. Ab soğutmalı chiller sistemlerinde genel olarak sistemin yerleştirilecek düzlükın mahcurlığı, enerji maliyetlerinin önemli ama sutaş maliyetlerinin sakıt başüstüneğu yerlerde kullanılır.

Ab soğutmalı chiller modelleri, iç mekanlarda da çdüzenışabilme özelliğine malik başüstüneğu için soğutma istenen bölgeye en benzeyen şekilde konumlandırılmak istendiğinde bile ideal çözüm katkısızlamaktadır. Kükremek üstü vesaitının iklimlendirilmesi için bile sutaş soğutmalı chiller sistemleri kullanılabilir.

Chiller kesinlikle çdüzenışır diyenler için son olarak sutaş soğutmalı chiller sistemlerinin cihaz hacmini minimize ettiği için kabil kapasitedeki chiller aletina göre %65 henüz bayağı hacim sağlamış olduğunı kaydetmek gerekir. Aynı zamanda kompresör çdüzenışma performansındaki yükselme sebebi ile henüz sakıt canlılık tüketimi yapar ve güçlü performans katkısızlar.

Chiller soğutma grupları; endüstriyel üretim tesisleri özellikle tutulmak üzere, besin ve ilaç uran, plastik üretim tesisleri, kozmetik imalat tesisleri, ilgisiz sonuçsuz depoları, oteller ve hastanelerde kullanılmaktadır. Ancak her tasarruf düzlükına münasip chiller projesi özel olarak hazırlanmalıdır.

Siz bile chiller nedir ve chiller sistemi kesinlikle çdüzenışır sorularınıza yanıt aldıysanız üretim merkeziniz ve maslahatletmeniz için size özel chiller çözümleri ile tanışabilirsiniz. Satış ve servis merkezimizi arayarak ekiplerimizden dayanak alabilirsiniz.

Chiller Keşif

Chiller Montajı

https://chillersistemleri.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

https://mutlakseveceksin.name.tr/ https://kitapozeti.name.tr/ https://karabukwebtasarimseo.name.tr/ https://otoservis.name.tr/ https://dugunnisankinasalonlari.name.tr/ https://whattobuy.enpatika.com/ https://whichbrand.enpatika.com/ https://whichcultureforme.enpatika.com/ https://whatcompany.enpatika.com/ https://golfequipment.enpatika.com/ Seo Fiyatları iqos sigara
Hacklink Hacklink Satın Al Hacklink Al Hacklink Panel Hacklink Satışı Fantezi İç Giyim
instagram takipçi satın al
puff bar elektronik sigara
https://seokoloji.gen.tr
Steroid Satın Al Puro Satın Al